Oczekiwania klientów wobec medycyny estetycznej

Dobre samopoczucie wynikające z atrakcyjnej prezencji jest naszą naturalną potrzebą. Przekłada się chociażby na jakość społecznych interakcji czy pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Wraz z rozwojem nauki pojawiły się zupełnie nowe, jeszcze bardziej skuteczne metody wpływania na wygląd. Obok tradycyjnych, domowych sposobów i całego arsenału zabiegów kosmetycznych ogromne znaczenie przypisuje się medycynie estetycznej. Proponuje poprawę ewentualnych mankamentów urody mniej inwazyjnymi technikami niż chirurgia plastyczna.

Osoby odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, licząc na pozbycie się mniej lub bardziej uciążliwych kompleksów związanych z wyglądem. Korzystają z zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, likwidację blizn potrądzikowych i pourazowych oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach. W ten sposób poprawia się samoocena pacjentów. Wzrasta także pewność siebie i wiara we własne siły. Z całą odpowiedzialnością można więc uznać, że atrakcyjny wygląd jest jednym z czynników sukcesu w naszym życiu.

Czego oczekują klienci gabinetów medycyny estetycznej?

Przede wszystkim zależy im na pewnych efektach, krótkim czasie oczekiwania na pierwsze rezultaty oraz bezpieczeństwie wykonywanych zabiegów. Znaczna część pacjentów zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej w konkretnym celu, np. cofnięcia skutków upływającego czasu, ujędrnienia całego ciała lub zredukowania kilku centymetrów w obwodzie.

Swoją pierwszą wizytę w placówce odbywają najczęściej osoby ok. 30 roku życia. To właśnie wtedy – w zależności od indywidualnych uwarunkowań – dostrzegamy pierwsze oznaki starzenia. Skóra traci elastyczność, a w efekcie pojawiają się bruzdy i zmarszczki. Wówczas klienci oczekują zaplanowania konkretnej strategii pielęgnacji oraz doboru najlepszych metod dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Dla osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, aby korekta mankamentów urody odbywała się w sposób nieinwazyjny i możliwie najmniej bolesny. Ewentualna rekonwalescencja powinna z kolei przebiegać sprawnie i nie zaburzać rytmu dnia.

Czym kierują się klienci przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej?

Profesjonalna kadra specjalistów z zakresu kosmetologii estetycznej

Klienci zwracają szczególną uwagę na dotychczasowe osiągnięcia, doświadczenie i kompetencje personelu, w tym ukończone studia, przebyte szkolenia i uzyskane certyfikaty. Oczekują indywidualnego podejścia, informowania o ewentualnych powikłaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu, a także precyzyjnego wyjaśnienia poszczególnych etapów procedury. Pacjenci chcą oddać się w ręce profesjonalistów w swojej dziedzinie. Nie bez znaczenia pozostają również opinie osób, które w przeszłości korzystały z usług danej placówki

Wykorzystywany sprzęt i preparaty

Przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej wiele osób zwraca uwagę na zaawansowane zaplecze techniczne. Jakość, innowacyjność i sterylność sprzętu wpływają bowiem na efektywność wykonywanych zabiegów. Niosą również za sobą znacznie mniejsze ryzyko powikłań. Równie ważne jest stosowanie certyfikowanych preparatów o udowodnionej skuteczności i pewnym działaniu.

Przestrzeganie zasad higieny

Każdy zabieg musi odbywać się w sterylnych warunkach, a personel powinien używać rękawiczek, czepków, maseczek ochronnych oraz środków dezynfekcyjnych. Opakowania preparatów i narzędzi należy otwierać na oczach pacjentów.

Medycyna estetyczna – najczęściej zadawane pytania

Jakie są najczęstsze powikłania po zabiegach medycyny estetycznej?

Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie skóry, niewielki obrzęk i siniaki w miejscu wkłucia. Poważniejsze skutki uboczne zdarzają się rzadko, pod warunkiem, że procedura zostanie przeprowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę, a pacjent nie zatai żadnych informacji na temat swojego stanu zdrowia.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów medycyny estetycznej?

Rezultaty zwykle utrzymują się od kilku tygodniu do kilkunastu miesięcy w zależności od indywidualnych cech pacjenta, rodzaju i ilości wykonywanych zabiegów, samodzielnej pielęgnacji w domu oraz stosowania się do zaleceń specjalisty.

Jaki zabieg medycyny estetycznej wybrać dla siebie?

Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Celem może być wygładzenie zmarszczek, usunięcie przebarwień i blizn, intensywne nawilżenie skóry, redukcja rozstępów i cellulitu itp. Ponadto specjalista powinien dopasować zabieg to wieku, rodzaju cery i stanu zdrowia.

Dodaj komentarz