Radiofrekwencja mikroigłowa

Czy jeden zabieg może łączyć dwie skuteczne technologie – falę radiową i mikronakłuwanie? Tak! Teraz możliwe stało się wygładzenie i ujędrnienie skóry, a jednocześnie zredukowanie zmarszczek i przebarwień. Radiofrekwencja mikroigłowa jest jedną z najczęściej wykonywanych terapii w gabinetach medycyny estetycznej. Na czym polega i jakie efekty daje? Sprawdź!

Radiofrekwencja mikroigłowa - skuteczne ujędrnianie skóry

Do zabiegów estetycznych od lat wykorzystywana jest radiofrekwencja, czyli promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Wywołuje efekt termiczny poprzez przepływ przez skórę prądu oraz ruch jonów w tkance. Wzajemne poruszanie pobudzonych cząsteczek prowadzi do wytworzenia ciepła, które w zależności od zastosowanej mocy, skutkuje tzw. kontrolowanym oparzeniem. Następuje zagęszczenie włókien kolagenowych, stymulacja fibroblastów oraz inicjacja procesów naprawczych.

Zabieg RF mikroigłowy - innowacyjne rozwiązanie dla poprawy kondycji skóry

Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dochodzi do jednoczesnego wprowadzenia bardzo cienkich igieł na regulowaną wysokość oraz emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę. Skutkiem wytworzenia energii jest powstanie punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań. To one zapoczątkowują proces regeneracji i produkcji nowych struktur kolagenowych w głębokich warstwach skóry.

W trakcie zabiegu specjalista może sterować zarówno głębokością nakłuć, jak i poziomem energii. Dzięki temu terapia jest nie tylko bezpieczna dla pacjenta, ale także dopasowana do indywidualnych potrzeb skóry.

Skóra po RF mikroigłowej - rezultaty zabiegu

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są natychmiast w postaci bardziej napiętej skóry. Dzieje się tak, ponieważ doszło do obkurczenia włókien kolagenowych. Znacznie ważniejsze ją jednak rezultaty, które następują po kilku tygodniach od zabiegu. Pacjenci dostrzegają wyraźną poprawę jędrności cery, wygładzenie zmarszczek i drobnych linii, przywrócenie zdrowego blasku oraz redukcję blizn powierzchownych. Następuje także zmniejszenie porów i odmłodzenie skóry twarzy. W wyniku stymulacji powstawania nowego kolagenu, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi kolejnych wiązań rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji.

Kto może skorzystać z RF mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej dedykowany jest osobom, które zmagają się z widocznymi oznakami starzenia (zmarszczki, zmęczona i wiotka cera, opadające powieki), rozstępami i cellulitem, bliznami potrądzikowymi, cieniami pod oczami oraz przebarwieniami. Choć terapia stosowana jest zazwyczaj w okolicy twarzy, szyi i dekoltu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ujędrnić skórę także w okolicach uda, brzucha i pośladków. To doskonałe rozwiązanie w przypadku nagłego schudnięcia lub przybrania wagi, ciąży czy uwarunkowań genetycznych.

Należy jednak pamiętać, że wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej znajdują się: cukrzyca, epilepsja, ciąża i okres karmienia piersią, choroby tarczycy, ostre stany zapalne skóry, problemy dermatologiczne, skłonność do bliznowaceń, zaburzenia ukrwienia obwodowego, wirusowe zapalenie wątroby i inne.

Radiofrekwencja mikroigłowa dla młodych mam – bezpieczne ujędrnianie skóry po ciąży

Ciąża to szczególnie trudny okres zarówno dla organizmu kobiety, jak i skóry. W wyniku nadmiernego rozciągnięcia staje się obwisła i traci jędrność. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zabieg RF mikroigłowej, który spowoduje intensywny skręt włókien kolagenowych, a co za tym idzie wyraźne polepszenie struktury skóry. Sprawdzi się także w innych obszarach ciała, takich jak wewnętrzna strona ud, okolice piersi oraz obszar nad kolanami i łokciami. Terapia pozwala pracować nad tymi miejscami, gdzie wiotkość jest już bardzo widoczna, a patofizjologia zmian zaawansowana.

Radiofrekwencja mikroigłowa a zmarszczki

Zabieg podwójnie oddziałuje na przyczynę problemu oraz jego widoczne oznaki. Mikronakłucia skóry wywołują w pełni kontrolowany stan zapalny, który inicjuje intensywne procesy regeneracyjne. Z kolei działanie fal radiowych ogrzewa tkankę, obkurczając włókna kolagenowe i aktywując powstawanie nowego kolagenu i elastyny.

Umów się na wizytę!

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub umówić wizytę poprzez serwis Booksy.