Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna od lat wykorzystuje kwas hialuronowy jako składnik preparatów do mezoterapii czy wypełniaczy modelujących twarz i sylwetkę. Jest to polisacharyd, który występuje u wszystkich organizmów żywych. Stanowi naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Wykazuje zdolność przyłączania cząsteczek wody, a ta wraz z wiekiem ulega stopniowemu osłabieniu. To z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek oraz utracie sprężystości.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Z biegiem czasu w skórze dochodzi także do zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny, a przecież są to najważniejsze białka tworzące jej strukturę. Ponadto siły grawitacji sprzyjają zanikowi i przemieszczaniu się tkanki podskórnej. W efekcie skóra staje się wiotka i pojawiają się głębokie bruzdy. Na tego typu defekty pomocne mogą się okazać zabiegi medycyny estetycznej. Starannie opracowane formuły wypełniaczy wspierają procesy regeneracyjne i korygujące. Dla kogo są przeznaczone? Preparaty na bazie kwasu hialuronowego można zastosować do:

W skład wypełniaczy wchodzi usieciowany kwas hialuronowy. Proces sieciowania ma na celu ochronę poszczególnych cząsteczek przed rozłożeniem przez naturalnie występujący w skórze enzym – hialuronidazę. Co więcej, nadaje substancji specjalne fizykochemiczne właściwości. Z tego względu możliwe jest zastosowanie wypełniaczy o różnym stopniu lepkości, gęstości i zdolności przyłączania cząsteczek wody, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego a bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, a więc nie powoduje alergii. Należy jednak pamiętać, aby wszelkie zabiegi z użyciem tej substancji wykonywał odpowiednio przeszkolony zabiegowiec, stosujący wyłącznie certyfikowane, sprawdzone preparaty. W przypadku niezadowalających efektów terapii możliwe jest rozpuszczenie depozytów z wypełniaczy za pomocą hialuronidazy.

Wraz z wiekiem usta tracą swoją objętość, powstają tzw. zmarszczki palacza, a granica pomiędzy czerwienią wargową a skórą stopniowo się zaciera. Jak poradzić sobie z tego typu defektami estetycznymi? Pomocne może się okazać zastosowanie wypełniaczy z usieciowanym kwasem hialuronowym, które poprawią kontur i kształt ust, a także zwiększą ich wielkość oraz poziom nawilżenia. Zabieg odbywa się przy użyciu kremu znieczulającego, a poprzedza go konsultacja ze specjalistą. Substancja podawana jest za pomocą igły bądź tępo zakończonej kaniuli. Całość trwa około 30 minut i może powodować obrzęk oraz krwiaki, które utrzymują się przez tydzień i nie wymagają leczenia.

Kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej, który może poprawić owal twarzy, jest wolumetria. To zabiegowiec ustala zakres korekcji, wstrzykując wypełniacz za pomocą kaniuli lub igły. Powstały implant jest nie tylko miękki i elastyczny, ale także niewidoczny i niewyczuwalny. Może zwiększać poziom nawilżenia tkanek, przez co skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd. Zabieg trwa około 30 minut, a jego efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się do 18 miesięcy. Za pomocą wolumetrii można także powiększyć i odbudować policzki, uwydatnić okolicę jarzmową, zniwelować zagłębienia podoczodołowe czy zredukować bruzdy nosowo – wargowe i zmarszczki marionetki.

Gabinety medycyny estetycznej wykorzystują kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek wokół ust, bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, jak również kurzych łapek i blizn, np. potrądzikowych. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą. W trakcie iniekcji śródskórnych i podskórnych preparat podawany jest za pomocą igły lub kaniuli w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania wynosi około 15 minut, a efekty w postaci nawilżenia skóry i spłycenia zmarszczek widoczne są bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Rezultaty wstrzykiwania kwasu hialuronowego mogą utrzymywać się od 8 do 16 miesięcy, w zależności od zastosowanego produktu oraz cech osobniczych klienta.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w Walczak Beauty Point

Wypełnienie bruzd nosowo wargowych

Uniesienie kącików ust

Linie marionetki

Modelowanie/refreshing ust

Wolumetria linii żuchwy

Wolumetria policzków

Wolumetria brody

Rewitalizacja 

Podpełnienie doliny łez preparatem z peptydami

Umów się na wizytę!

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub umówić wizytę poprzez serwis Booksy.