Peelingi chemiczne

Peeling, eksfoliacja, złuszczanie – trzy nazwy a jeden cel: pełna odbudowa skóry. Dlaczego jest taka ważna? Niewłaściwa pielęgnacja domowa, a do tego zanieczyszczenia środowiska i brak zbilansowanej diety negatywnie wpływają na tempo złuszczania martwych komórek. Zaburzona wymiana naskórkowa objawia się nierównym kolorytem cery, pogrubieniem i suchymi łuskami. Przyspieszając ten proces, odkrywamy nową warstwę skóry, która teraz jest dobrze nawilżona, wyraźnie odmłodzona, o wygładzonej strukturze. Tak imponujący efekt nie byłby jednak możliwy bez profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w Walczak Beauty Point!


Chcesz odnowić barierę naskórkową dla lepszej ochronny przed czynnikami środowiska zewnętrznego? Dostrzegasz pierwsze oznaki starzenia? A może zmagasz się z nieestetycznymi przebarwieniami? Liftingujący peeling chemiczny jest właśnie dla Ciebie! To doskonały sposób na odmłodzenie cery, wygładzenie i ujędrnienie. Innowacyjna formuła pozwala na głęboką stymulację, bez ingerencji w warstwę skóry właściwej. Znakomicie sprawdzi się w przypadku rozstępów oraz blizn różnego pochodzenia np. potrądzikowych.

Czym jest liftingujący peeling chemiczny?

To niezwykle popularny i nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest pobudzenie zdolności skóry do samoregeneracji. W konsekwencji wyraźnej poprawie ulega jej struktura – koloryt zostaje ujednolicony, a wszelkie niedoskonałości zredukowane. Liftingujący peeling chemiczny zapewnia także silną biorewitalizację. Zarejestrowany jest jako wyrób medyczny, lecz nie wymaga użycia igły, a składniki w nim zawarte nie powodują agresywnego działania ani nie zwiększają wrażliwości na światło. W Walczak Beauty Point w Warszawie wykonujemy zabiegi o każdej porze roku, zwłaszcza przed ważnym wyjściem dla uzyskania efektu odmłodzenia.

Peelingi chemiczne o działaniu liftingującym stymulują do wewnętrznej odnowy. Intensywnie regenerują najgłębsze warstwy skóry, bez jakichkolwiek skutków ubocznych w postaci podrażnień czy przebarwień. Połączenie składników aktywnych zapewnia więc skuteczność i wysokie bezpieczeństwo. Kuracja zalecana jest do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Powoduje niemal natychmiastowe działanie ujędrniające. Pacjenci nie muszą obawiać się zwiększonej nadwrażliwości na światło. To także idealny zabieg bankietowy.

Peeling chemiczny – wskazania i przeciwwskazania

Kto może skorzystać z zabiegu kosmetycznego z użyciem liftingującego peelingu chemicznego? Do gabinetu Walczak Beauty Point w Warszawie zgłaszają się osoby zmagające się z trądzikiem, bliznami pourazowymi oraz utratą napięcia i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Kuracja doskonale sprawdzi się także w przypadku rozstępów, widocznych oznak starzenia oraz przebarwień. Poradzi sobie z wiotką skórą ramion, biustu, brzucha i wewnętrznej strony ud. Służy bowiem do rewitalizacji i liftingu skóry.

Warto jednak pamiętać, że peeling chemiczny nie może zostać wykonany w przypadku podrażnienia lub zapalenia skóry, uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu oraz trądziku różowatego w ostrej fazie z rumieniem. Z zabiegu muszą również zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców, zmagające się z opryszczką pospolitą w fazie aktywnej, łuszczycą oraz oparzeniami posłonecznymi.

Peeling chemiczny – ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od stanu skóry i oczekiwanego rezultatu zaleca się wykonać liftingujący peeling chemiczny w serii 4-5 zabiegów, powtarzanych co 10-14 dni. Podczas jednej wizyty w gabinecie Walczak Beauty Point w Warszawie preparat zostaje wmasowany w skórę 3-5 razy, warstwowo. Cera staje się rozjaśniona, napięta, wygładzona i odmłodzona. Wyraźnej poprawie ulega także poziom jej nawilżenia. Bruzdy zostają zredukowane, a przebarwienia rozjaśnione.

Peeling chemiczny może być stosowany równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, ponieważ jego biorewitalizujące działanie wspomaga pozostałe kuracje, optymalizując końcowy efekt estetyczny. Zapraszamy na konsultację!

Umów się na wizytę!

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub umówić wizytę poprzez serwis Booksy.