Laser CO2 w Walczak Beauty Point

Jak działa laser CO2?

Laser CO2 ablacyjny jest często wykorzystywany w medycynie estetycznej i dermatologii do usuwania znamion, blizn, zmarszczek i innych nieprawidłowości skórnych. Podczas zabiegu laser CO2 wytwarza wiązkę światła o wysokiej mocy, która jest skupiona na bardzo małej powierzchni skóry. Ta energia świetlna powoduje odparowanie i usunięcie cienkiej warstwy skóry, co prowadzi do pobudzenia procesu gojenia i odbudowy skóry.
Podczas zabiegu laserowego skóra zostaje delikatnie uszkodzona, co powoduje, że organizm zaczyna naturalnie produkować nowe, zdrowsze tkanki skórne. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki, blizny i znamiona stają się mniej widoczne.
Jako, że laser CO2 ablacyjny jest dość inwazyjnym zabiegiem, to wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, zwykle od kilku do nawet kilkunastu dni. Podczas tego czasu skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana i chroniona przed słońcem, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

Jakie zabiegi można wykonać za pomocą lasera CO2?

Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem lasera ablacyjnego CO2 jest resurfacing. 

Zabieg ten polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry za pomocą światła lasera. Woda zawarta w skórze pełni rolę chromoforu. W reakcji fototermicznej woda jest podgrzewana i natychmiast odparowana, tworząc mikrokanaliki. W konsekwencji następuje kaskada reakcji naprawczych w skórze, silna stymulacja do przebudowy, tworzenia nowego kolagenu i elastyny. 

Jak często wykonuje się zabieg?

Ilość oraz częstotliwość zabiegów jest uzależniona od problemu, predyspozycji, szybkości regeneracji oraz innych uwarunkowań.
W przypadku trądziku, drobnych zmarszczek, przebarwień, dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonać 3 zabiegi w odstępach 1 miesiąca.

Kiedy warto wykonać zabieg laserem?

Zabiegi najlepiej wykonywać w okresie od jesieni do wiosny, z uwagi na konieczność unikania promieni słonecznych po zabiegu.

Jakie efekty przynosi laseroterapia z użyciem lasera CO2?

  • spłycenie zmarszczek
  • soft lifting
  • wygładzenie, wyrównanie skóry
  • poprawa kolorytu
  • zniwelowanie objawów trądziku
  • zniwelowanie przebarwień
  • oczyszczenie skóry
  • zwężenie tzw. porów
  • prewencja przeciwstarzeniowa

Zapraszamy serdecznie do Walczak Beauty Point w Warszawie. Nasi specjaliści z pewnością doradzą najlepszy zabieg dostosowany do Twojej skóry.

Umów się na wizytę!

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub umówić wizytę poprzez serwis Booksy.