Mezoterapia pod oczy

To zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę kondycji wybranego obszaru. Podczas tej procedury stosuje się substancje aktywne, takie jak witaminy, minerały, kwas hialuronowy, peptydy i inne, które są dostarczane bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł — stąd też nazwa, czyli mezoterapia igłowa. Dobór odpowiedniego preparatu jest zależne od decyzji zabiegowca oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć w okolicy oczu. Substancje są aplikowane w małych dawkach. Procedura jest często wykonana metodą tzw. mikronakłuć. Głównym celem zabiegu jest nawilżenie, odżywienie i regeneracja tkanki.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej pod oczy

Procedura może zostać wykonana w przypadku osób zmagających się z problemami w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna, wymaga nawilżenia, zwiększenia elastyczności lub rozjaśnienia cieni. Może być wykonana również w momencie zauważenia pierwszych oznak starzenia się skóry (utrata jędrności, elastyczności czy pojawienie się drobnych zmarszczek). Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje zawsze specjalista po przeprowadzeniu wywiadu oraz wykluczeniu możliwych przeciwwskazań. Co więcej, decyzja może nie zapaść na pierwszej wizycie. Czasami koniecznie jest wykonanie dodatkowych badań.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Istnieją określone przeciwwskazania, które powinny być rozważone przed podjęciem decyzji o jej wykonaniu. Przede wszystkim mezoterapia igłowa oczu nie jest zalecana osobom, które cierpią na choroby nowotworowe oraz schorzenia skóry (takie jak egzema, łuszczyca czy aktywny trądzik ropowiczy w miejscu aplikacji). Również Klienci z zaburzeniami krzepnięcia krwi, przyjmujący leki przeciwzakrzepowe lub rozrzedzające krew, mający historię chorób autoimmunologicznych powinny unikać tego rodzaju interwencji.

Mezoterapia igłowa pod oczy może nie zostać przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania substancji aktywnych w tych okolicznościach. Dodatkowo osoby z alergiami na którykolwiek ze składników używanych podczas zabiegu prawdopodobnie nie zostaną do niego zakwalifikowane przez zabiegowca.

Jak przebiega zabieg mezoterapii pod oczy?

Procedura rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Niekiedy nakłada się znieczulający krem lub żel, jednak nie jest krok konieczny. Następnie, stosując bardzo cienkie igły, specjalista aplikuje preparaty odżywcze bezpośrednio do skóry, tkanki skórnej, skóry właściwej.

Igłowa mezoterapia okolic oczu trwa od 30 do 60 minut. Czas może różnić się w zależności od:
– wielkości obszaru, na którym pracuje zabiegowiec;
– użytych substancji do przeprowadzenia zabiegu;
– indywidualnej wrażliwości Klienta;
– szybkości pracy zabiegowca;
– nałożenia kremu lub żelu znieczulającego.

Zazwyczaj procedura nie jest jednorazową wizytą. Mezoterapia igłowa oczu może być powtarzana. Seria zabiegów może obejmować od 3 do 5 sesji w odstępie kilku tygodni, najczęściej 2-4. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że liczba i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz oczekiwań Klienta.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii pod oczy?

Przed zabiegiem specjalista może zlecić odstawienie leków przeciwzapalnych oraz tych, które wpływają na krzepliwość krwi na około tydzień przed wykonaniem procedury. Ważne jest również, aby na kilka dni przed mezoterapią igłową okolic oczu unikać alkoholu oraz mocno działających peelingów. Dzień przed wizytą natomiast należy zadbać o dobry sen oraz nawodnienie organizmu, pijąc dużo wody. Ponadto Klient powinien stawić się w gabinecie bez makijażu.

Jak dbać o okolicę oczu po wykonaniu mezoterapii?

Po zabiegu należy delikatnie oczyszczać obszar poddany mikronakłuciom, używając łagodnych środków myjących i unikać tarcia czy nacisku. Przez pierwsze 24-48 godzin po mezoterapii igłowej pod oczami odradza się stosowania makijażu, korzystania z sauny, wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego czy poddawania ekspozycji na słońce. Istotne jest, aby stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, nawet jeśli na zewnątrz jest pochmurno, a prognozy pokazują niski stopień UV. Dodatkowo aplikacja chłodzących okładów może przynieść ulgę i zredukować opuchliznę. Należy również bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty.